Vzdělávání

Elements of AI
Reaktor - University Helsinki
25.března 2021
Umělá inteligence má nezměrný potenciál zvýšit kvalitu života a stát se nedílnou součástí veškeré lidské činnosti. Proto chceme kurzem Elements of AI otevřít svět této technologie co nejširšímu publiku. Pokud byste ke kurzu chtěli motivovat rodinu, známé či kohokoli ve svém networku, připravili jsme v prg.ai grafiky a texty, které můžete libovolně sdílet. Českou verzi celosvětově oblíbeného online kurzu Elements of AI přináší neziskový spolek prg.ai ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze, Univerzitou Karlovou a Úřadem vlády České republiky. Celý program je bezplatný a jeho cílem je ukázat, co umělá inteligence umí, jak funguje a jaká s sebou přináší pozitiva i rizika.
Jednotlivé lekce najdete na elementsofai.cz, texty kapitol také na odkazech níže.

 
Kurzy Programování
Frontend Masters, 60 South 6th St, Minneapolis MN 55402

Publikace pro začínající i zkušené:
http://docstore.mik.ua/orelly/index.html


Nabízíme také výuková videa, nejsou dabovaná ani s titulky a tak si můžete v době školní výluky procvičit i poslech angličtiny od lektorů z Frontend Masters, vše naleznete zde:

Python Fundamantals
https://frontendmasters.com/courses/python/?utm_source=course-announce&utm_medium=email&utm_campaign=machine-learning
Unbelievers
Traplice 30.10.2019
Aktuální snímek bratrů Holwerdových Nevěřící je unikátním angažovaným dokumentem o vědě, kritickém myšlení a ateismu. Film produkoval sám protagonista – jeden z nejproslulejších teoretických fyziků současnosti Lawrence M. Krauss. S další ikonou světové vědy Richardem Dawkinsem v něm cestuje po světě, aby společně přednášeli a diskutovali o vědě a kritickém myšlení. Dokumentární snímek se stal v loňském roce hitem jejich společného přednáškového turné, které pokračuje na univerzitách ve Spojených státech a exkluzivně se odehrálo i v Olomouci. Film měl světovou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu Hot Docs v Torontu v roce 2013. Objevuje se v něm řada známých osobností, včetně Woodyho Allena, Wernera Herzoga, Cameron Diaz, Rickyho Gervaise, Iana McEwana, Cormaca McCarthyho a Sarah Silverman. Projekci filmu bude předcházet úvodní slovo tvůrců, po projekci bude následovat debata s hlavním hostem letošního ročníku AFO – Lawrencem M. Kraussem. Kromě zajímavé diskuze je video zároveň možností jak si zopakovat znalosti z angličtiny.
Angličtina s rodilým mluvčím
Traplice, 2.ledna 2019
Po dohodě s vedením Základní školy bude náš spolek finančně zajišťovat výuku angličtiny s rodilým mluvčím Chrisem Odiase. Výuka pod jeho vedením bude probíhat pro žáky druhého stupně s dotací 4 vyučovací hodiny týdně, ve školním roce 2018/19 vždy ve středu.  

Uvědomujeme si, že vzdělávání by mělo konečně vstoupit do popředí veřejného zájmu, protože všechny očekávané změny z hlediska digitalizace, robotizace a kybernetiky v éře digitalizace Česka a průmyslové revoluce úzce souvisí se vzděláváním a bez kvalitního vzdělání nebude společnost jako taková schopna dostát výzvám, které nás v tomto směru čekají. Je to náš příspěvek na téma rozvoje kompetencí dětí protože víme, že generace, která zažije digitální revoluci a éru přeměny průmyslu je v současné době už na základních školách a její příprava na epochální změnu by neměla být z hlediska vzdělávání podceněna, protože tyto děti jsou naše budoucnost.
Kultura v poli
Traplice, 15.dubna 2018

Malé pomníky, kterým se lidově říká „boží muka“, jsou na Slovácku rozšířené a vyprávějí jak historii regionu, tak historii lidí. Někdy jsou to osudy jednotlivců, někdy se jedná o osud celé obce nebo země. Jsou to stavby, které lidé vybudovali z vlastní iniciativy a na své náklady jako symbol vzpomínky, vděčnosti nebo radosti (např. ve spolkové zemi Dolní Rakousko se nachází 40 000 božích muk). Hlavními cíli projektu je záchrana historie těchto staveb před zapomenutím, opětovné oživení tradic a zvyšování povědomí o vlastní identitě a regionu Slovácka. V obci Traplice a okolí postupně zdokumentujeme tyto stavby, ke každé připravíme fotodokumentaci a historii jejího vzniku, budeme pátrat v archívech a v kronikách obce i školy. Vše budeme prezentovat na našich webových stránkách.

V rámci projektu budou probíhat i vzdělávací akce Komunitní školy, workshopy o odborné sanaci malých pomníků, zaškolení v práci online platformou, zaškolení do odborného tématu malé pomníky, příprava na vzdělávací kurzy pro získání certifikátu odborníka na malé pomníky a přednášky v rámci komunity.
 
Jak pracují počítače
Traplice, 12.února 2018
We’re so so so excited to share six short videos that teach How Computers Work! Over a year in the making, these educational videos star Bill Gates along tech leaders such as Apple designer May Li Khoe, xBox architect Nat Brown, and Adafruit founder Limor Fried. Please watch these videos with a classroom, with your children, or with a tub of ice cream. :-)

Because CS is for everybody, Khan Academy and Alaska Airlines will expand the audience for these videos. Khan Academy will include the videos in their CS offering, and Alaska Airlines will offer them for free on flights starting in April. (Both will also feature the How the Internet Works videos previously released by Code.org.)
Coalition for Community Schools
Traplice, 31.května 2014
Už na začátku naší existence jsme se zaměřili na zkušenosti země, která stála na samém počátku komunitního vzdělávání. Spojené státy americké věnují této problematice, zejména s ohledem na druhé zaměstnání rodičů dětí, velkou pozornost v projektu "America after 3PM" a také v samotné koalici pro komunitní školy u jejíž kolébky stála senátorka Carol Liu, předsedkyně Komise pro vzdělání Senátu Spojených států amerických. 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one