Vzdělávání

Angličtina s rodilým mluvčím
Traplice, 2.ledna 2019
Po dohodě s vedením Základní školy bude náš spolek finančně zajišťovat výuku angličtiny s rodilým mluvčím Chrisem Odiase. Výuka pod jeho vedením bude probíhat pro žáky druhého stupně s dotací 4 vyučovací hodiny týdně, ve školním roce 2018/19 vždy ve středu.  

Uvědomujeme si, že vzdělávání by mělo konečně vstoupit do popředí veřejného zájmu, protože všechny očekávané změny z hlediska digitalizace, robotizace a kybernetiky v éře digitalizace Česka a průmyslové revoluce úzce souvisí se vzděláváním a bez kvalitního vzdělání nebude společnost jako taková schopna dostát výzvám, které nás v tomto směru čekají. Je to náš příspěvek na téma rozvoje kompetencí dětí protože víme, že generace, která zažije digitální revoluci a éru přeměny průmyslu je v současné době už na základních školách a její příprava na epochální změnu by neměla být z hlediska vzdělávání podceněna, protože tyto děti jsou naše budoucnost.
Kultura v poli
Traplice, 15.dubna 2018

Malé pomníky, kterým se lidově říká „boží muka“, jsou na Slovácku rozšířené a vyprávějí jak historii regionu, tak historii lidí. Někdy jsou to osudy jednotlivců, někdy se jedná o osud celé obce nebo země. Jsou to stavby, které lidé vybudovali z vlastní iniciativy a na své náklady jako symbol vzpomínky, vděčnosti nebo radosti (např. ve spolkové zemi Dolní Rakousko se nachází 40 000 božích muk). Hlavními cíli projektu je záchrana historie těchto staveb před zapomenutím, opětovné oživení tradic a zvyšování povědomí o vlastní identitě a regionu Slovácka. V obci Traplice a okolí postupně zdokumentujeme tyto stavby, ke každé připravíme fotodokumentaci a historii jejího vzniku, budeme pátrat v archívech a v kronikách obce i školy. Vše budeme prezentovat na našich webových stránkách.

V rámci projektu budou probíhat i vzdělávací akce Komunitní školy, workshopy o odborné sanaci malých pomníků, zaškolení v práci online platformou, zaškolení do odborného tématu malé pomníky, příprava na vzdělávací kurzy pro získání certifikátu odborníka na malé pomníky a přednášky v rámci komunity.
 
Digitální Česko
Praha, 15.února 2018
Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Evropským liberálním fórem uspořádal 15.února v Praze třetí ročník konference věnované rozvoji společnosti v éře digitalizace průmyslu, vzdělávání i státní správy. Příspěvky si můžete přečíst v přiloženém sborníku, upozorňujeme zejména na příspěvky panelu B zaměřené na Vzdělávání 4.0.
Jak pracují počítače
Traplice, 12.února 2018
We’re so so so excited to share six short videos that teach How Computers Work! Over a year in the making, these educational videos star Bill Gates along tech leaders such as Apple designer May Li Khoe, xBox architect Nat Brown, and Adafruit founder Limor Fried. Please watch these videos with a classroom, with your children, or with a tub of ice cream. :-)

Because CS is for everybody, Khan Academy and Alaska Airlines will expand the audience for these videos. Khan Academy will include the videos in their CS offering, and Alaska Airlines will offer them for free on flights starting in April. (Both will also feature the How the Internet Works videos previously released by Code.org.)
Projekt "Hour of Code"
Traplice, 24.listopadu 2017


As a thank you for helping make it possible for students to start learning computer science, we'd like to give you a free set of 12 professionally printed posters featuring diverse role models for your classroom. Use offer code FREEPOSTERS at checkout. (This code is good through 12/31 while supplies last. Since these posters ship from the United States, shipping costs can be quite high if shipping to Canada and internationally. We understand that this may not be in your budget, and we encourage you to print the PDF files for your classroom.)

Hour of Code runs December 4-10. We'll be in touch about new tutorials and other exciting updates as they come out. In the meantime, what can you do now?

1. Find a local volunteer to help you with your event.

Search our volunteer map for volunteers who can visit your classroom or video chat remotely to inspire your students about the breadth of possibilities with computer science.

2. Spread the word & recruit your whole school

We need your help to reach organizers worldwide. Tell your friends about the #HourOfCode. Use these helpful resources to promote your event.

Help recruit more people from your school and community by sending our sample emails to your principal, a local group, or even some friends.

3. Start planning your event

Choose an Hour of Code activity for your classroom and review this how-to guide.

From an Hour of Code to years of computer science

An Hour of Code is just the beginning. Most of the organizations offering Hour of Code lessons also have curriculum available to go further. To help you get started, we've highlighted a number of curriculum providers that will help you or your students go beyond an hour.

Code.org also offers full introductory computer science courses translated into over 25 languages at no cost to you or your school.

Thank you for leading the movement to give every student the chance to learn foundational computer science skills.

Hadi Partovi
Founder, Code.org

Coalition for Community Schools
Traplice, 31.května 2014
Už na začátku naší existence jsme se zaměřili na zkušenosti země, která stála na samém počátku komunitního vzdělávání. Spojené státy americké věnují této problematice, zejména s ohledem na druhé zaměstnání rodičů dětí, velkou pozornost v projektu "America after 3PM" a také v samotné koalici pro komunitní školy u jejíž kolébky stála senátorka Carol Liu, předsedkyně Komise pro vzdělání Senátu Spojených států amerických. 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one