Vzdělávání

Elements of AI
Reaktor - University Helsinki
25.března 2021
Umělá inteligence má nezměrný potenciál zvýšit kvalitu života a stát se nedílnou součástí veškeré lidské činnosti. Proto chceme kurzem Elements of AI otevřít svět této technologie co nejširšímu publiku. Pokud byste ke kurzu chtěli motivovat rodinu, známé či kohokoli ve svém networku, připravili jsme v prg.ai grafiky a texty, které můžete libovolně sdílet. Českou verzi celosvětově oblíbeného online kurzu Elements of AI přináší neziskový spolek prg.ai ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze, Univerzitou Karlovou a Úřadem vlády České republiky. Celý program je bezplatný a jeho cílem je ukázat, co umělá inteligence umí, jak funguje a jaká s sebou přináší pozitiva i rizika.
Jednotlivé lekce najdete na elementsofai.cz, texty kapitol také na odkazech níže.

 
Kurzy Programování
Frontend Masters, 60 South 6th St, Minneapolis MN 55402

Publikace pro začínající i zkušené:
http://docstore.mik.ua/orelly/index.html


Nabízíme také výuková videa, nejsou dabovaná ani s titulky a tak si můžete v době školní výluky procvičit i poslech angličtiny od lektorů z Frontend Masters, vše naleznete zde:

Python Fundamantals
https://frontendmasters.com/courses/python/?utm_source=course-announce&utm_medium=email&utm_campaign=machine-learning
Java pro začátečníky
Traplice 30.10.2020
Angličtina s rodilým mluvčím
Traplice, 2.ledna 2019
Po dohodě s vedením Základní školy bude náš spolek finančně zajišťovat výuku angličtiny s rodilým mluvčím Christopherem Odiase. Výuka bude probíhat pro žáky druhého stupně s dotací 4 vyučovací hodiny týdně, ve školním roce vždy dle rozvrhu hodin v probíhajícím školním roce. Uvědomujeme si, že vzdělávání by mělo konečně vstoupit do popředí veřejného zájmu, protože všechny očekávané změny z hlediska digitalizace, robotizace a kybernetiky v éře digitalizace Česka úzce souvisí se vzděláváním a bez kvalitního vzdělání nebude společnost jako taková schopna dostát výzvám, které nás v tomto směru čekají. Je to náš příspěvek na téma rozvoje kompetencí dětí protože víme, že generace, která zažije digitální revoluci je v současné době už na základních školách a její příprava na epochální změny by neměla být z hlediska vzdělávání podceněna, protože tyto děti jsou naše budoucnost.
Kultura v poli
Traplice, 15.dubna 2018

Malé pomníky, kterým se lidově říká „boží muka“, jsou na Slovácku rozšířené a vyprávějí jak historii regionu, tak historii lidí. Někdy jsou to osudy jednotlivců, někdy se jedná o osud celé obce nebo země. Jsou to stavby, které lidé vybudovali z vlastní iniciativy a na své náklady jako symbol vzpomínky, vděčnosti nebo radosti (např. ve spolkové zemi Dolní Rakousko se nachází 40 000 božích muk). Hlavními cíli projektu je záchrana historie těchto staveb před zapomenutím, opětovné oživení tradic a zvyšování povědomí o vlastní identitě a regionu Slovácka. V obci Traplice a okolí postupně zdokumentujeme tyto stavby, ke každé připravíme fotodokumentaci a historii jejího vzniku, budeme pátrat v archívech a v kronikách obce i školy. Vše budeme prezentovat na našich webových stránkách.

V rámci projektu budou probíhat i vzdělávací akce Komunitní školy, workshopy o odborné sanaci malých pomníků, zaškolení v práci online platformou, zaškolení do odborného tématu malé pomníky, příprava na vzdělávací kurzy pro získání certifikátu odborníka na malé pomníky a přednášky v rámci komunity.
 
Coalition for Community Schools
Traplice, 31.května 2014
Už na začátku naší existence jsme se zaměřili na zkušenosti země, která stála na samém počátku komunitního vzdělávání. Spojené státy americké věnují této problematice, zejména s ohledem na druhé zaměstnání rodičů dětí, velkou pozornost v projektu "America after 3PM" a také v samotné koalici pro komunitní školy u jejíž kolébky stála senátorka Carol Liu, předsedkyně Komise pro vzdělání Senátu Spojených států amerických. 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one