Logo 100.jpg

Projekt "Letní příměstské tábory Komunitní školy", 

registrační číslo CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0009683 byl podpořen z Operačního programu Zaměstnanost 

Trvání projektu: 16.7.2018 - 15.7.2021

Popis projektu: 

Projekt je zaměřený na oblast sladění rodinného a pracovního života osob pečujících o děti do 15 let. Nabízí zlepšení nabídky péče o děti v době mimo školní vyučování, kdy stávající nabídka v obci Traplice nedostatečně reflektuje potřeby zaměstnaných rodičů s ohledem na jejich pracovní dobu. Tento problém je v projektu řešen rozšířením nabídky příměstských táborů v době školních prázdnin.

Milan Rozum, předseda spolku

Pohádkový Den dětí
Traplice, 29.června
I letos jsme pomáhali uspořádat tradiční Den dětí, který se konal v sobotu 29.června ve sportovním areálu a okolí. K tradičním stanovištím letos přibyly novinky - Včelín v objektu zemědělského družstva, Hvězdárna s hvězdářským dalekohledem u kuželny a nové naprosto cool stanoviště, kde David a Matyáš Maňáskovi, Vítek Kazík a  David Skopal zájemcům a rodičům předváděli vše, co už si v polytechnickém kroužku postavili.
Dnes jsme odhalili i náš nejnovější a zatím největší model - elektrickou čtyřkolku, kterou slavnostně pokřtil starosta obce Traplice Ing. Milan Rozum. Hezké počasí jsme měli objednáno a tak se všichni vyřádili do sytosti.
Děkujeme všem zúčastněným, rodičům a prarodičům, že se zajímali o to co děti a vnuci umí a co dělají v mimoškolních kroužcích a slibujeme, že až se přiblížíme k bodu singularity, tak nás tento začátek nové epochy lidstva najde připravené.
Také je nám ctí poděkovat za podporu všem našim donátorům, bez jejichž pomoci bychom určitě nedosáhli takových skvělých výsledků. Jsou jimi: Obec Traplice, Nadace SYNOT založená senátorem Ivo Valentou, společnosti Continental Barum Otrokovice, Mesit Holding Uherské Hradiště, Fatra Napajedla, Sdružení VIA, TechSoup Česká republika a Zlínský kraj.
Karel Polák, koordinátor
Ukazatel stavu
Ukazatel stavu
Robotická psí tlapka v boxu
Robotická psí tlapka v boxu
Čtyřkolka
Čtyřkolka
Bluetooth reproduktory
Bluetooth reproduktory
Meet & Code 2019
Traplice, 5.června 2019

V letošním roce se opět zapojíme do projektu Meet & Code. Realizujeme dva projekty, Arduino akademie v sekci Community se uskuteční 10.října a představíme platformu Arduino, která je určena pro větší dětské fanoušky stavění nových elektronických zařízení s pomocí senzorů, shieldů, IoT prvků a programování.
S pomocí programovacího jazyka C++ a vývojového prostředí Arduno IDE se budeme učit vyvíjet jednoduché aplikace a připravíme Průvodce světem Arduino s podrobnými návody, seznamem komponent a kódem.Společně pak sestavíme aplikaci pro monitorování stavu baterie v elektrické čtyřkolce, kterou jsme vyrobili v letošním roce. Druhým projektem IT girls wanted, který realizujeme 17.října v sekci IT, chceme inspirovat holky (a kluky, pokud budou mít odvahu) a vzdělávat je ve světě informačních technologií. Co je naučíme? Přemýšlet o věcech jako ajťáci, programovat, napsat si vlastní webové stránky,  zkusit si vytvořit mobilní aplikaci aj.
A hlavně - udělat první malý krůček v oblasti IT a třeba nastartovat svoji kariéru v Apple, Google, IBM, Tieto a všude jinde po celém světě. Plakáty nyní připravujeme a najdete je na obvyklém místě na nástěnkách ve škole. Můžete se také přihlásit u našich pracovníků či na tomto webu.

 
Karel Polák, koordinátor 
Roboti jdou do světa
Traplice, 15.května 2019

Spot Mini od Boston Dynamics je (zatím) náš nedostižný vzor, ale jen proto, že my máme omezené zdroje. Zatím jsme postavili robotickou ruku, Bluetooth modul a pásové vozidlo, co umí Spot si můžete pustit na přiloženém videu. 
Vědci z americké Michiganské univerzity ve spolupráci s inženýry z Shirley Ryan AbilityLab vyvinuli „open source“ umělou inteligentní bionickou nohu. Její design budou moci díky open source licenci převzít výrobci protéz a její programování má za účel zlepšit kvalitu života pacientů. Úplná bionická noha by měla stát přibližně 28 500 dolarů (asi 640 000 korun) a zahrnuje části vyráběné firmou Star Rapid a Dephy, a součástí je také minipočítač Raspberry Pi, který pohání umělou inteligenci. Pokročilá AI by měla pacientům s bionickou protézou umožnit rychlou změnu aktivit, například pohyb do schodů či dolů po rampě.Detaily například o tom, kde si objednat nutné části na sestavení bionické nohy, jak ji složit nebo jak protézu naprogramovat, jsou dostupné online.
 
Den bezpečnějšího internetu
Traplice, 5.února 2019

K čemu všemu používáte internet? Jak internet používáte? Odpovědi lze nalézt v nedávném průzkumu
 společnosti Microsoft, který byl zaměřený na podvodné emaily, jež se vydávají za technickou podporu, kde se ukázalo, že nejzranitelnější je mládež. Šlo o celosvětový průzkum, kterého se zúčastnilo více než 16 000 respondentů z celého světa. Právě u mladých lidí je zde vidět největší pravděpodobnost rizikovějšího online chování. A právě děti a mladiství pak nakonec často přijdou i o peníze.
Microsoft proto u příležitosti mezinárodního Dne bezpečnějšího internetu, který tento rok připadl na 5. února, vytvořil bezplatnou vědomostní hru pro děti a příručku, jak uspořádat workshop a řídit diskusi. Společnost tak chce pomoct dospělým vést s dětmi debatu o bezpečnosti na internetu. Firma zveřejnila také osm jednoduchých kroků, které lidem pomohou pracovat, ale i hrát hry, nakupovat a žít online co nejbezpečnějším způsobem.

Karel Polák, koordinátor
Komunitní škola je členem DigiKoalice
Traplice, 1.února 2019

Na základě naší pravidelné a úspěšné účasti v celoevropských aktivitách Code Week a Meet&Code jsme po podepsání Memoranda byli přijati mezi členy DigiKoalice - České národní koalice pro digitální pracovní místa, která je společnou platformou MŠMT, MPSV, MPO, zaměstnavatelů, škol a dalších subjektů podporující mimo jiné proměnu výuky IT dovedností a informatiky nejen ve školách.

 Letos se během Týdne kódování podařilo zorganizovat úctyhodných 151 akcí na celém území České republiky. Některé byly veřejnosti přístupné, jiné zase probíhaly pouze v rámci škol pro žáky či studenty. Na mnohé událostí byly vítány jak děti, tak i jejich rodiče a mohli se společně zapojit do programu.Koordinaci kampaně CodeWeek se ujal Národní ústav pro vzdělávání v rámci aktivit Digikoalice ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce a projektu PRIM. Podrobnosti naleznete na webu: www.digikoalice.cz

Milan Rozum, předseda spolku

Bluetooth reproduktor z naší dílny
Traplice, 15.listopadu 2018
V polytechnickém kroužku v letošním školním roce pokračujeme ve zdokonalování znalostí elektroniky. Pokročilejší kluci si postavili z dostupných součástek výkonný Bluetooth reproduktor. Vše funguje jak má a na sedmáky dost dobrý.
David Maňásek, vedoucí kroužku
 
IMG_0991.jpg
EU Innovation Award
Traplice 10.listopadu 2018

V závěrečném hlasování soutěže Meet&Code v kategorii Innovation jsme s projektem Arduino akademie obsadili v ČR skvělé 6. místo z 53 přihlášených projektů a jako jedni z mála jsme realizovali dva projekty. Celkem se zúčastnilo soutěže více než 700 organizací z celé Evropské unie a mezinárodní jury vybrala do finále 15 nejlepších projektů, které se ucházely o hlavní cenu 2500 euro a víkendový pobyt v centrále společnosti SAP ve Waldorfu. Zde jsou nejlepší projekty:

Association Noosphere, Ukrajina - 3D-modelling course for high-school pupils
Modelarski centar Kutina, Chorvatsko - 3D design of robotic arm in Fusion-360
Stadtbibliothek Linz, Rakousko – Hello World game
The Globe Community Library at Stokesley, Velká Británie - Build our own 3D Printer
The Ural Club of New Trends in Education, Rusko - The Hackathon on computer vision and self-driving cars


Podle místa působení finalistů lze poznat velikost jejich členské základny, jejich možnosti a roční rozpočet.  Nás však těší, že i když jsme velmi malý klub, máme velké ambice a skvělé výsledky. Je vidět, že i v garáži můžeme vytvořit špičkové výrobky, za které se nemusíme stydět ani v Evropě. Ze Zlínského kraje se nás v soutěži zúčastnilo jen pár a o to víc si vážíme podpory Obce Traplice, sponzorů a zejména entuziazmu vedoucího kroužku Davida Maňáska.

Určitě neusneme na vavřínech a pro rok 2019 chystáme, zatím v utajení, opravdu něco velkého. Prozradíme jen, že uplatníme řemeslný fortel, znalosti elektroniky, strojírenství i nejnovější hi-tech součástky. Bude to opravdu cool a vše odtajníme na Dětském dni v červnu
Karel Polák, koordinátor
Meet & Code 2018
Traplice, 20.října 2018

V letošním roce jsme se opět zapojili do projektu Meet & Code. Realizovali jsme dva projekty a Arduino Akademii jsme přihlásili i do celoevropské soutěže realizátorů v kategorii Inovace, kde soutěžící představili aktivity, které vyvíjejí a podporují tvůrčí metody výuky, pojednávají o aktuálních tématech v oblasti IT a digitálních technologií, inovativním způsobem cílí na děti a mládež a propojují je s tématy souvisejícími s IT. Také jsme připravili aktivity, které se zaměřují na trendové a budoucnost formující technologie, např. IoT, Blockchain, AI, 3D tisk, atd.
Po úspěšné stavebnici LEGO Mindstorms jsme připravili dokonalé LEGO Boost, které jsou určeny pro malé fanoušky stavění kostiček a jednoduchého programování. Stavebnice je doplněna o interaktivní a motorické součástky, které děti zvládnou naprogramovat přesně podle svých představ. Postavíme pět modelů z jedné krabice pro maximální zábavu dětí. Stačí jen rozbalit, sestavit vybraný model, nainstalovat LEGO aplikaci na tablet a programování aktivit a perfektní zábava může začít. Aplikace pro tablet je ke stažení zdarma a obsahuje i postup sestavení všech modelů. Roboti reagují na lidský hlas, pohybují se všemi směry nebo rozpoznávají barvy. Udělají přesně to, co jim v aplikaci nastavíme.  
Představili jsme platformu Arduino, která je určena pro větší fanoušky stavění nových aplikací s pomocí senzorů, shieldů a IoT prvků a programování. Používáme programovací jazyk Arduino (verze jazyka Wiring) nebo C/C++ a vývojové prostředí Arduino IDE. K dispozici nyní máme jak samotné desky Arduino tak i senzory, shieldy, IoT kit Tinylab, roboty Makeblok a AREXX.
Karel Polák, koordinátor 
DSCN0513.JPG
DSCN0517.JPG
DSCN0520.JPG
DSCN0519.JPG
Bugatti Chiron z Lega
Kladno, 31.srpna 2018
V polytechnickém kroužku velmi často pracujeme se stavebnicemi Lego, stejně tak v Česku vzniká spousta zajímavých automobilových projektů, vyrábí se tady spousta dílů pro sériové automobily i pro koncepty, jsou tady vývojová centra dodavatelů automobilek, ale tenhle Chiron, celý postavený z Lega je skutečně unikátní. „Na celém projektu pracoval tým šestnácti lidí po dobu desíti měsíců, bylo to víc než třináct tisíc hodin práce“ říká tisková mluvčí společnosti Lego Markéta Vaňková. „Vše vznikalo ve spolupráci s automobilkou Bugatti, stejně jako malý model, který jsme již uvedli na trh. Oba osobně kontroloval šéfdesignér Bugatti Achim Anscheidt, ale zatímco malé provedení si můžete koupit, tak tohle velké auto na prodej není.“ Podrobnosti včetně videa ze stavby a zkušební jízdy najdete zde:
                                                                                                                                                           David Maňásek, vedoucí kroužku
bugatti1.jpg
bugatti2.jpg
bugatti3.jpg
bugatti4.jpg
Komunitní škola v New Yorku
Traplice, 10.června 2018
Stejně jako naše aktivity zaměřené na mimoškolní činnost dětí a mládeže, sportovní a vzdělávací akce, snažíme se prezentovat při nejrůznějších příležitostech i naše zkušenosti a poznatky z komunitní spolupráce, která je výjimečná nejen ve Zlínském kraji. Jak jistě víte z předchozích čísel zpravodaje a našich stránek, je spolek členem mnoha vzdělávacích institucí a neformálních sdružení v rámci České republiky i Evropské unie.
Už na začátku naší existence jsme se zaměřili na zkušenosti země, která stála na samém počátku komunitního vzdělávání. Spojené státy americké věnují této problematice, zejména s ohledem na velmi časté druhé zaměstnání rodičů dětí, velkou pozornost v projektu "America after 3PM" a také v Koalici pro komunitní školy u jejíž kolébky stála senátorka Carol Liu, předsedkyně Komise pro vzdělání Senátu Spojených států amerických v období exekutivy prezidenta ObamyKromě neformální spolupráce a podpory senátorky Carol Liu jsme s radostí přijali pozvání na jednu z akcí, pořádanou ve dnech 29.5.-5.6. v New Yorku.
Podrobnější reportáž z cesty chystáme pro příští číslo Traplického zpravodaje, prozatím přijměte malou fotografickou upoutávku.

                                                                                                                                            Karel Polák, Pavel Šebek, Hynek Hejda, Robert Zápotočný
Manhattan v noci.jpg
Central Park.jpg
DSCN0103.JPG
DSCN0486.JPG
Poděkování chase
Traplice, 20.května 2018

Vážení přátelé, sousedé a kamarádi, dovolte mi, abychom touto cestou přiblížili folklorní dění v naší obci, jakožto i zachovávání tradic a předávání historického odkazu našim mladým generacím.
 Mnozí z nás mají v povědomí především  podzimní hody, které jsou výkladní skříní nejen u nás, ale i v blízkém okolí a vlastně v celém regionu jižní Moravy. Toto magické datum, kolem kterého se točí dění v celé dědině si lehce pamatuje většina z nás a je jen a jen dobře, že se nám daří rok co rok tuto tradici obnovovat. O to větší radost mi přináší i vědomí, že k nám na tak velkou slavnost přicházejí i přespolní a dokonce zahraniční hosté,ať už jako členové rodin našich spoluobčanů či spolužáci a přátelé členů hodové chasy.
 Tak se dostaneme k dění v hodové chase, kde nastává poměrně silná generační obměna. Spousta stálých členů zakládá rodiny a buduje bydlení, což je velký příslib do budoucna, ovšem také oslabení chasy. I přes tyto pohyby ale neztrácíme naději a to hlavně díky přílivu mladých a nadějných folkloristů.
Krásně se to projevilo hlavně při vystoupení na festivalu ve slovenské obci Papradno, kterého nám bylo shodou okolností umožněno se zúčastnit.
Naše taneční páry za doprovodu CM Oskoruša předvedly fantastický taneční a pěvecký výkon, se kterým by se mohly bez obav prezentovat i na folklorním festivalu ve Strážnici.
Zvláštní poděkování věnujeme manželúm Hrňovým, kteří se výrazně podíleli na sestavení a doladění programu, Martině Hnilové a Monice Obdržálkové za přípravu dětí v dětském folklorním souboru Hrozének a také Martině Pelkové a Martinovi Chrástkovi, kteří se věnovali samotnému vedení nácviku vystoupení a nechali tam v některých dnech opravdu hodně energie.
 Přínos lidí, kteří jsou ochotní ve svém volném čase vymýšlet, vést a organizovat kulturní plán je pro nás naprosto klíčový. Ať už se jedná o hodovů chasu, již zmiňované hody, soubor Hrozének či další akce, jako například tříkrálová sbírka, rozsvěcení Vánočního stromečka a jiné....
Všem těmto našim spoluobčanům patří opravdu velké poděkování.
 
Lidská společnost se dostává do období,kdy volný čas je jednou z nejvzácnějších komodit a já jsem znovu nucen vyjádřit radost nad vědomím, že folklor na našej krásnej dědině se nejen zachovává z historického odkazu,ale i formuje a předává pro budoucí generace nadšených, do kroja oblečených,šohajů a dcerek.
 
Převzato z Traplického zpravodaje
 
 
hody3.jpg
Papradno.jpg
Hrozének 2.jpg
Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže
Traplice, 26.dubna 2018
Projekt na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže byl spolufinancován Zlínským krajem. 
logozk.jpg
Nový robot OZOBOT
Traplice, 10.dubna 2018

Nový robot OZOBOT je inteligentní minibot, který umožňuje rychlé a snadné programování pomocí intuitivního editoru OzoBlockly nebo ozokódů, rozvíjí kreativitu, logiku, učí základy programování a robotiky. Je to skvělá vzdělávací pomůcka a hračka zároveň.Tento minirobot velikosti golfového míčku bude pod naším vedením zvládat neuvěřitelné množství věcí. Nakreslíme mu na papír linky a on nejenže je bude následovat, ale i rozpozná jejich barvy. Uděláme mu na čáru křižovatku a on se sám rozhodne, kterým směrem se vydá. Můžeme mu také naprogramovat choreografii na svou oblíbenou písničku. Výborně si rozumí s tabletem, pro který výrobce připravil víc zábavných i výukových možností. Přímo na displeji lze nakreslit dráhy s příkazy nebo řešit logické úlohy.

Převratnou novinkou ovládání je snadné programování pomocí intuitivního editoru OzoBlockly, který si lze otevřít v jakémkoliv webovém prohlížeči. Jednotlivé příkazy se do sebe skládají v podobě puzzle systémem Drag and Drop, takže nekonzistentní příkazy do sebe jednoduše nepasují. Také se lze kdykoliv podívat, jak vypadá kód v javascriptu, tedy skutečném programovacím jazyku.

Není třeba kabelů nebo Bluetooth, můžeme načíst povely na robota přes blikající světla. Ozobot využívá ke komunikaci barevný jazyk založený na různých variacích zelené, modré a červené, takzvané ozokódy

Karel Polák, koordinátor

Novinky z polytechnického kroužku

Traplice 8.března 2018
V polytechnickém kroužku jsme na začátku února přešli od výrobků ze dřeva k mědi a zaměřili se plně na elektroniku. Kromě projektů na platformě Arduina se děti učí základní postupy jako je pájení, výběr součástek, příprava desky plošných obvodů, vrtání atd. Nejprve vše nanečisto s deskami na pokusy od sponzorů a nyní už všichni pracují se stavebnicemi a dokončují hotové výrobky - už mají obvod na měření teploty.
 

David Maňásek, vedoucí kroužku

obrázek (12).JPG
obrázek (11).JPG
obrázek.JPG
obrázek (10).JPG
Memorandum o spolupráci 
Traplice, 10.ledna 2018
V rámci realizace MAP ORP UH v oblasti vzdělávání jsme uzavřeli Memorandum o spolupráci se Střední školou Mesit, společností Mesit Holding a se Základní školou a Mateřskou školou Traplice. Tato spolupráce bude zaměřena na aktivity pro děti navštěvující kroužky mimoškolní a zájmové činnosti a kariérové poradenství. Z portfolia nabídky Střední školy Mesit určitě využijeme jejich kroužky zábavné fyziky, chemie a těšíme se také na předvádění schopností jejich flotily dronů.
V rámci vzdělávání našich vedoucích kroužků a instruktorů využijeme možnost vzdělávání v oblasti zdravotnické přípravy a kurzů první pomoci.
Milan Rozum, předseda spolku
Meet & Code 2017
Traplice, 31.prosince 2017
Zde najdete odkaz na Meet and Code video na youtube a FCB stránky  https://youtu.be/spf0b0PsvZs 
https://www.facebook.com/TechSoupCZ/videos/vb.138773566188326/1563373303728338/
Na konci videa najdete reportáž z našeho polytechnického kroužku kde David Maňásek ovládá robotickou ruku využívanou ke kreslení.
Společně s robotem mBot je to naše vlajková loď na platformě Arduino.
Děkujeme Nadaci VIA za podporu.
 
Hour of Code
Traplice, 7.prosince 2017
I letos jsme se zapojili do celosvětové aktivity Hour of Code. Hodina kódu je hodinový úvod do informatiky, kterého se každý rok účastní desítky milionů lidí po celém světě. Cílem je během jedné hodiny přiblížit zájemcům programování a ukázat, že každý se může naučit jeho základy. Za hodinou kódu stojí organizace Code.orgNepotřebujete žádné předchozí zkušenosti s informatikou nebo programováním. Veškeré informace, tutoriály a podklady lze najít na hourofcode.com. V lekcích lze používat počítače, smartphony, tablety a některé nevyžadují počítač a připojení k internetu vůbec.

Materiály pro Hodinu kódu s Minecraftem - code.org/minecraft
 
Dejte o Hodině kódu vědět! Podklady najdete zde - hourofcode.com/de/cs/promote/resources.
 
Jak vyučovat jednu Hodinu kódu? Dozvíte se zde - hourofcode.com/de/cs/how-to.
 
microsoft.png
techsoup.png
hour-of-code-logo.png
maddy_maxey_preview_1024x1024.jpg
Najdete nás i facebooku Nadace SYNOT
Traplice, 15.listopadu 2017
Informace o činnosti spolku jsme poskytli p.Petře Makovické, která se stará o facebookový profil Nadace SYNOT, přečíst si vše můžete na odkazu uvedeném zde:

 
Dětský den s podporou Zlínského kraje
Traplice, 30.října 2017

Projekt "Škola jako centrum setkávání rodičů s dětmi" byl spolufinancován Zlínským krajem.
logo ZK.jpg
Projekty Nadace VIA 2017
Traplice, 12.října 2017
Komunitní škola se zapojila do projektu v rámci European Code Week a připravila 2 projekty pro děti z MŠ a ZŠ Traplice. 10. října jsme představili dětem robotické stavebnice Lego Mindstorms EV3 a 12.října jsme pro školáky nachystali akci týkající se platformy ARDUINO a ukázali dětem všechny stavebnice se základní deskou Uno a Leonardo - IoT stavebnici Tinylab, roboty mBot, AreXX a robotickou ruku mDrawBot, která umí i kreslit.
DSCN0074.JPG
DSCN0078.JPG
DSCN0076.JPG
DSCN0082.JPG
DSCN0085.JPG
DSCN0093.JPG
DSCN0080.JPG
DSCN0088.JPG
Výuka angličtiny ve škole
Traplice, 2.září 2017

Ve školním roce 2017/18 bude Komunitní škola opět financovat na Základní škole výuku angličtiny s rodilým mluvčím p. Christopherem Odiase. Každou středu dopoledne budou žáci 6  - 9. ročníku procvičovat své znalosti anglické konverzace. Výuka je oceňována žáky i rodiči a nepochybně přispěje k jejich větší sebedůvěře při konverzaci.

20170927_102119.jpg
20170927_102051.jpg
20170927_102112.jpg
IMG_4681.JPG
IMG_4679.JPG
IMG_4686.JPG
IMG_4692.JPG
IMG_4684.JPG
Volejbalový turnaj Black Sea 2017 Primorsko
Traplice, 26. srpna 2017

The Black Sea International Youth Volleyball Tournament je velký turnaj pro chlapce a děvčata z celé Evropy a Asie. První setkání v bulharském Primorsku bylo v roce 2005 a turnaj se  postupně etabloval jako výroční setkávání mladých volejbalových talentů. Doposud se turnaje zúčastnilo 4741 talentů z 24 zemí a v letošním roce dostal pozvání i volejbalový oddíl starších žákyň Komunitní školy Traplice. Náš tým doplněný o několik hráček z VC Kroměříž odletěl v sobotu 19.srpna z Ostravy směr  Burgas a následně absolvoval celý turnaj ve velké formě, takže děvčata obsadila celkově 3. místo a získala bronzové medaile. Děvčata zároveň prodala dobrou fyzičku získanou v rámci letní přípravy v kempu, který byl součástí prvního běhu příměstských táborů pořádaných obcí Traplice pro školní děti a malé sportovce v průběhu letních prázdnin. Když si uvědomíme, že náš tým byl první z celé České republiky, který dostal pozvánku na turnaj, je to určitě velký úspěch a vzorná reprezentace i v rámci celého Zlínského kraje.
 
Zdeněk Hrňa, vedoucí družstva
 
Projekt "Účast na volejbalovém turnaji Black Sea Primorsko 2017" byl spolufinancován Zlínským krajem"
logozk.jpg
Příměstské tábory pro děti
Traplice, 11.srpna 2017

Obec Traplice ve spolupráci se Spolkem traplických žen a Komunitní školou Traplice požádala v rámci OP Zaměstnanost v gesci Ministerstva práce a sociálních věci o dotaci na tříletý projekt zaměřený na péči o děti zaměstnaných rodičů v době školních prázdnin. Projekt uspěl při věcném hodnocení a byla mu přidělena dotace na úhradu celkových způsobilých výdajů až do 16.7.2020. V letošním roce se uskutečnily tři tábory, 2 pobytové 17.7-21.7. a 7.8.-11.8. a jeden sportovní 31.7.-4.8. Táborů se zúčastnilo celkem 62 dětí ve věku 4 -12 let a jejich realizace byla všemi rodiči velmi kladně hodnocena.

Kateřina Obdržálková, manažer projektu

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one